2017de Altın mı Satın Almalı Yoksa Dolar Mı?

0
602 views
2017de Altın mı Satın Almalı Yoksa Dolar Mı?

2017de Altın mı Satın Almalı Yoksa Dolar Mı?

Ekonomide en klasik tabirlerden bir tanesinin elinde yatırım yapacak kadar parası olan kişinin mutlak suret ile gidip altın almasından yana olduğunu da eklemek gerekmektedir. Siz de elinde yatırım yapacak kadar parası olan kişilerdenseniz mutlak suret ile altın mı Dolar mı almak konusunda yapılan analizlere göz gezdirmeniz gerekmektedir. Her senenin kendi yapısı ile iç içe bulunan bir genel sisteme sahip olduğunun bilincinde olmanız gerekmektedir. 2017 bu konuda stabillikten uzak ve genel olarak ülkelerin ekonomik yapılamasını zorlaştıracak bir yapıyı içerisinde bulundurmaktadır. Sizin için de gerekli olan asıl noktanın neye ihtiyacınız olduğudur. Siz kar etmekten ziyade elinizde bulunan mal varlığını korumaya yönelik bir sistem benimsemek istiyorsanız; tercih etmeniz gereken yatırım aracının mutlak suret ile altın alması gerekmektedir. Altın satın alırken aklınızda çok büyük kar umutlarının olmaması gerektiğini de unutmamalısınız.

Siyaset Baz Alınmalı

Siyasetten etkilenebilirlik konusunda bir kıyaslama yapmak gerekirse altın ile dolar arasında; altının çok daha güvenli bir yatırım aracı olduğunun altını çizmek gerekmektedir. 2017de hiçbir siyasi ya da ekonomik krizin olmasını engelleyecek ya da olmayacağını garanti edecek bir sistem bulunmadığı için sizin de çok daha temkinli hareket etmeniz ve elinizde bulunan mal varlığını koruma yolunda gitmeniz gerekmektedir. Siyaset ile iç içe olan bir kişiyseniz döviz almanın ülke politikasının son dönemdeki bir paçası olmadığını da belirtmek gerekmektedir.

Siyaset ile ilgilenmeseniz bile döviz kurlarında meydana gelen değişimin asıl noktasının hiç kuşkusuz ki; siyaset olduğunu siz de fark etmişsinizdir. Amerika’da yapılan bir başkanlık seçiminin ardından Doların nasıl bir yükselişe geçtiğini gerek istatistiklere bakarak gerekse de gündemi takip ederek çok kısa bir süre içerisinde kendinize uygun bir analiz sahibi olabilirsiniz. Sizin için asıl önemli olan nokta kar elde etmek ise risk almaya değer bir para birimi bulmanız gerekmektedir. Dolar bu konuda sizin için uygun olan bir para birimi olmayacak ve kayıp riski ile karşı karşıya kalmanıza da sebebiyet verecektir.

Bir Cevap Yazın