Altın Düşüşüyle Yaşanan Alım Fırsatları

0
428 views
Altın Düşüşüyle Yaşanan Alım Fırsatları
Altın Düşüşüyle Yaşanan Alım Fırsatları

Altın en garanti yatırım biçimlerinden biri arasında görülmektedir. Nadir olarak yaşanan politik durumlara göre düşüş gösteren altının; piyasalar ele alındığında son 2 seans için VIX endeksinde yaşadığı düşüş ile yükseldiği gözlenen Dolar faizinin altın bünyesinde oluşturduğu baskının devam ettiği gözlemleniyor. Bu durum geçen haftaya göre ele alındığı zaman altın fiyatlarının 1315 seviyelerinden bu hafta ki duruma göre 1280 seviyelerine gerilediği gözlemleniyor.

Geçen hafta yapılan Brexit referandumu öncesine kadar İngiltere’nin AB’de kalma olasılığının fazla olduğu düşüncesi piyasalardaki risk oluşumunun da artmasının habercisi oldu ve altın da bu durumda gerileyen yatırım araçları arasında yerini aldı.

Altın ile beraber bu süreç içerisinde Dolar’ın da gerilemesi altının düşüşlerinin uçurumlar halinde olmamasını sağlayabilir. Bunların yanı sıra Brexit referandumu adına yürütülen kampanyalar devam ediyor ve durumun belirsiz olması piyasaların da dalgalı bir şekilde seyretmesine neden oluyor. Piyasalarda yaşanan dalgalanmalar tüm yatırım araçlarını etkilerken bu etki en fazla birkaç yatırım aracı üzerinde kendini aktif bir şekilde gösterirken bazı ürünlerin belirli bir sınıra kadar düşmesine neden oluyor.

Altının düşüşü altına yatırım yapmak isteyenler için bir fırsat olabilir. Dolar düşüşünü takip ederek altın üzerinde yaşanacak dalgalanmaları fırsata çevirmek isteyenler iyi bir gözlemci olmalı ve Brexit referandumu sonucunu daha yakından takip etmeli. Referandum süresince piyasalardan kazanç elde etmek mümkün olmasa da korunaklı yatırımlar yapmak mümkün.

Bir Cevap Yazın