Altında Son Yılların En Büyük Artışı Yaşanıyor

0
98 views
Altında Son Yılların En Büyük Artışı Yaşanıyor

Doların birden ve yüksek rakamlar ile birlikte artış göstermesi hem bütün piyasayı hem de altın piyasasını oldukça etkiledi. Dolarda yaşanan artış altının ve Türk Lirasının daha gerilerde kalmasına neden oldu. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, piyasa üzerinde altını tekrar hareketli hale getirebilmek için altın üzerinde yapılan yatırımın değerini hatırlattı. Yapılan yatırım çağrısı ile birlikte dolar karşısında kalan altın son iki yıl içerisinde en yüksek değerine ulaştı. Özellikle 2016 yılı Aralık ayı içerisinde yaşadığı artışı 2017 yılı içerisine korumaya çalışmakta. 2017’nin ilk çeyreğinde altın fiyatları üzerinde yaşanan değişikliği ocak ayı grafiklerinden görüntüleyebilirsiniz.

2017 Yılında Altın Fiyatları Nasıl Olacak?

Yapılan tahminler Aralık 2016’da zirveye ulaşan altın rakamlarının 2017 yılı içerisinde de devam edeceğiniz gösteriyor. Ancak bunlar altın piyasasını sıkı takip edenlerin yorumları ve tahminleri. Altın rakamlarında her an için beklenmeyen bir artış ya da beklenmeyen bir azalma yaşanabilir. Ancak bir durum değişikliği olmaz ise altın seyrinde devam ederken mutlaka artışlar yaşayacaktır. Altın fiyatı artışında ise en etkili olacak dönem ise yaz başlangıcıdır. Özellikle düğünlerin bu fiyatlarda büyük rol oynadığı dönemde altın rakamlarının mutlaka yükseleceğini görebilirsiniz. Altın rakamlarının yükselmesi de dolar ve Euro gibi mutlaka piyasa üzerinde etkili olacaktır. Yatırımlarınızı bu alanda değerlendirmek için bir yatırım danışmanı ile birlikte çalışabilir ve doğru tercihlerde bulunabilirsiniz.

Altına Talep Artıyor mu?

Doların ve Euro’nun piyasa içerisinde yaptığı büyük etki uzun bir dönem altını unuturdu. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile birlikte aralık ayından itibaren altın rakamlarında artışa neden olacak yatırımlara tekrar devam edildi. Özellikle kış aylarında ilgilenilmeyen altın kış bitimine doğru değerini daha çok arttıracak. Bu nedenle 2017 yılı ile birlikte altın yatırımları yüksek değerlere ulaşmaya başladı. Yorumcular dolar ve Euro’dan sonra altın rakamları üzerinden analizlere devam ederek yatırımcılara piyasa değerleri üzerinden birçok tavsiyede bulundular. Bu tavsiyeler içerisinde yatırımların 2017 yılı içerisinde altın üzerinden devam ettirilmesi ön planda tutuluyor.

Bir Cevap Yazın