Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

0
156 views
Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?
Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Altın Fiyatları ve Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar?

Son zamanlar da altın fiyatlarının artması ile birlikte, çeyrek altın fiyatlarının da değeri arttı. Altın yatırımcılarının en yakından takip ettiği ürünlerden biri çeyrek altın fiyatları 219 TL’ye kadar yükseliş gösterdi. Altın fiyatlarının yükselmesi sonucunda çeyrek altın fiyatlarının son durumu nedir?

Geçtiğimiz son 3 ayın zirve rekoruna çıkan çeyrek altın fiyatlarında piyasalarda çok hareketli geçti. 24 ayar altının gramı yüzde 0,75 azalış gösterdi ve son olarak 131.70 TL ile kapandı. Geçtiğimiz gün ise çeyrek altın fiyatı 216 TL, Cumhuriyet altını 881 TL’den satılırken 24 ayar külçe altın fiyatı 0,75 bir düşüş ile 131.70 TL’den işlem gördü. Bu duruma göre, yarım altın fiyatı 432 TL üzerinden işlem gördü.

ABD seçimlerinde Trupm’ın kazanması ile birlikte 140 TL ile sınırı gören gram altın 135 TL üzerinde dengelendi. İstanbul Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatı 221 TL, Cumhuriyet altını 903 TL üzerinden satılıyor. Trump’ın zaferi piyasalarda panik havasına neden oldu, yatırımcılar güvenli liman arayışları altın fiyatlarının yükselmesini sağlamış durumda.

Altın Siparişlerinde Rekor Kırıldı

Bu yıl rekorlar yılı olan altının, tarihinin en yüksek günlük siparişini 10 Ekim’de aldığı belirtildi. Darphane ve Damga Matbaası Genel  Müdürü : “10 Ekim tarihinde toplam da 467 kilogramlık sipariş geldi. Bu zamana kadar alınan en yüksek sipariş budur.” – Son 20 yılda altının toplam üretim miktarının yaklaşık bir ton olduğunun altını çizdi.” Artık her gün sipariş aldıklarını ve alınan siparişlerin aynı gün teslim edildiğini söyledi.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin Parmaksız, Cumhuriyet altınlarının standardının 1951 yılından bu yana Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından belirlediğini ve sadece Darphane tarafından üretildiğini hatırlattı.

Ekim ayında ki altın üretimi yaklaşık 3,9 ton oldu!

Darphanede ki verilere göre, ekim ayı içerisinde altın üretimi yaklaşık 3.9 ton oldu ve bunun 2,5 tonu ziynet altın kalan 1,4 tonu ise sikke altın gurubunda gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde 103 kilogram üretim yapılırken, bu yıl ekim ayında ise yaklaşık 38 kat artış gösterdi.

Bir Cevap Yazın