Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar?

0
144 views
Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar?

24 Aralık 2016 tarihli altın satış fiyatları belirlendi. 24 Aralık altın değerlerinde  bir önceki güne göre düşüş yaşadığı gözlendi. Altına yatırım yapmayı düşünüyorsanız bugün için altın fiyatları ideal seviyede. Çeyrek altın fiyatları dünün değerlerine göre değişmediği ve sabit kaldığı belirtildi. Kapalıçarşı’dan alınan bilgilere göre dün 209.64 Türk lirası üzerinden satışı yapılan çeyrek altın bugün de aynı değerlere sahip. Altının gram değeri ise 127.69 Türk lirası üzerinden işlem görüyor. Açıklanan verilere göre 24 Aralık 2016 tarihinde değer gören spot altının onsu ise  1132.04 dolar değerinde.

Çeyrek altın Türkiye’de sıklıkla kullanıldığı için düzenli biçimde takibi yapılan bir altın çeşitidir. Önemli davetlerde, nişanlar da kullanılan çeyrek altınlar yatırım amaçlı olarak da satın alınmaktadır.

Tüm dünyada Noel tatili bugün itibari ile başladığı için altın fiyatlarında bir değişiklik olmadığı ve sabit biçimde devam ettiği bildirildi. Türkiye’de altın fiyatlarında ise durum çok da farklı değil. Türkiye’de borsa değerlerinin yüzde 0,80 gerilemesi ile birlikte altın değerlerinde az miktarlarda düşüş yaşanmaya başladı. Dün 128 Türk lirası üzerinden işlem gören altının gramı bugün 127.8 Türk lirası değerine kadar geriledi.

Altın Değerlerinde Düşüş

24 Aralık 2016 tarihli çeyrek altın değerlerine baktığımızda gün içinde normal değerin şuan için 127 Türk lirası civarlarında olduğu belirtilmiştir. Buna göre Kapalıçarşı’dan gelen değerlere göre gram altın bugün yüzde 0,47 düşüş yaşadı ve 127,60 Türk lirası ile günü kapattı. Kapalıçarşı’da günü 210 Türk lirası ile kapatan çeyrek altın sabit değerlerde kaldı. Cumhuriyet altını ise günü 856 Türk lirası ile kapadı. Güne 860 Türk lirası ile başlayan Cumhuriyet altını gün içinde düşüşe geçti. Bu değerlerin yanı sıra dün günü 128.1676 Türk lirası ile kapatan gram altın bugün küçük bir oranda düşüşe geçti ve 127,4 Türk lirası değeri ile başladığı günü 127,8 Türk lirası ile kapadı. Altın satış değerlerinin yarın da  bu tarz küçük düşüş ve yükselmelerle devam edebileceği belirtildi.

Bir Cevap Yazın