Akaryakıt Tasarrufu Yaptıracak Projeler

0
39 views
Akaryakıt Tasarrufu Yaptıracak Projeler

Yolları kısaltan projelerin yapılması ile birlikte akaryakıt alanında da tasarrufa gidildi. Bu sayede normalinde saatler alan yolları dakikalar içerisinde bitirebilmeniz mümkün. Ancak bazı projelerin ücretlendirilmesi akaryakıt alanında yapılan tasarrufun başka alana yatırılmasına neden oldu. Böylece bazı projelerden zaman tasarrufu sağlanabilir.

Tasarruf Kapsamında Projeler

Avrasya Tüneli Projesi: İstanbul içerisinde gerçekleşen iki kıtayı birbirine bağlayan bu köprü İstanbul’un yeni geçiş alanını oluşturdu. Hem trafiğin bu alanda rahat ilerlemesi hem de mesafenin kısa olması yol üzerinden ve yakıt üzerinden tasarruf yapılmasını sağladı. Açılan bu projenin İstanbul içerisinde kullanımları aktif olarak başladı. Hatta oldukça tercih edilen projeler içerisinde yer almakta.

15 Temmuz İstiklal Tüneli Projesi: Bu projede Çankırı ve Kastamonu arasında yer alan Ilgaz Dağı’nın kısa bir süre içerisinde aşılması için planlandı. Açılışı gerçekleşen bu proje ile birlikte 2 saat sürecek olan yolun tahmini süresi 8 dakika indi. Bu alanda da kilometre üzerinden hem zaman tasarrufu hem de yakıt tasarrufu sağlanmış oldu.

Harcanan Akaryakıtın Etkileri

Lojistik ve nakliye firmaları içerisinde yakıt harcamalarının fazla olması şehir pazarlarını ve alışveriş alanlarını etkilemektedir. Akaryakıta gelen zam ile birlikte yolların uzun sürmesi pazarlarda fiyat artışına neden olmaktadır. Bu nedenle akaryakıt tasarrufu sadece araç sahiplerini değil aynı zamanda pazarları ve tüketiciyi de etkileyecektir. Nakliye firmalarının bu konuda yaptıkları şikayetler belirli bölgeler içerisinde belirli projeler ile birlikte giderilmeye çalışılmaktadır.

Akaryakıt Tasarrufunu Aracınız Üzerinde de Yapabilirsiniz

Tercih edeceğiniz araç ve kullanacağınız akaryakıt da tasarruf üzerinde etkilidir. Bu anlamda ilk olarak araba alımları için olacak projeleri değerlendirebilirsiniz. Birçok firma bu alanda farklı projelere imza attı. Araç satın alımlarında bu projeleri kullanabilirsiniz. Bir diğer alan ise akaryakıtı alabileceğiniz petroldür. Bu alanda da çeşitli projeler vardır. Değerlendirerek en uygun zamanda en uygun akaryakıtı alabilirsiniz. Bu yöntemler ile birlikte akaryakıtlarınızı tasarruflu olarak temin edebilir ve tasarruflu olarak kullanabilirsiniz. Bu kapsamda güncel olarak akaryakıt, araç ve diğer alanlarda yapılan projeleri takip etmeniz gerekecektir.

Bir Cevap Yazın