Bankaların Cep Telefonları Üzerinden Aktif Kullanımı

0
39 views
Bankaların Cep Telefonları Üzerinden Aktif Kullanımı

Akıllı telefonların kapsamlarının genişlemesi ile birlikte banka kullanımları da bu alandan etkilendi. Hesap üzerinden yapılan işlemler için banka kullanımları son zamanlarda genel itibari ile mobil ile birlikte yapılıyor. Bu kapsamda birçok banka mobil uygulama çalışması başlattı. Çoğu bankanın mobil uygulamasını cep telefonları sürümleri üzerinden bulabilirsiniz. Bu banka mobil uygulamaları ise zaman içerisinde kapsamlarını çok daha genişleterek devam ediyor.

Artık Çoğu Banka SMS Kolaylığı Kullanıyor

Akıllı telefonların banka uygulamaları yanında en çok kullanılan bir diğer alan ise SMS uygulaması. Banka sistemi ile birlikte uyumlu numaranız üzerinden banka hizmetlerinden faydalanmanız artık çok daha kolay hale geliyor. Bankalara göndereceğiniz SMS ile birlikte anında kredi çekimi, hesap aktarımı gibi işlemleri çok daha kısa bir süre içerisinde yapmanız mümkün olacaktır. Müşteriler için tasarlanan bu kolaylık bankalarda saatlerce sıra beklemeyi de engelliyor.

Banka Kullanımları Aynı Devam Ediyor

Akıllı telefonların sunmuş olduğu bu hizmet ile birlikte banka içerisinde kullanımlarda aşırı bir azalma yer almıyor. Bu alanda akıllı telefon üzerinden banka uygulaması kullanmayan müşteri sayısı da oldukça fazladır. Özellikle dolandırılma korkusu yaşayan, akıllı telefon sistemlerini kullanamayan müşteriler hala şube içerisinde banka kullanımlarına devam ediyorlar. Bu alanı kontrollü ve banka ile eş zamanlı olarak kullanmak alınacak tedbirler ile birlikte size büyük kolaylık sağlayacak olsa da eski yöntemler özellikle yaşlı müşterilere çok daha güven veriyor.

Telefondan Para Gönderimi Yapılabiliyor

SMS alanında yapılan bir diğer yenilik ise para gönderimleri üzerinden başladı. Hesap içerisinden başka bir hesaba para aktarımı banka uygulamaları ile birlikte yapılabiliyordu. Ancak son zamanlarda bu alanda işlemler daha çok SMS ile birlikte yapılmaya başlandı. Özellikle telefon sürümlerine uygun işletimler yürüten banka sistemleri ile birlikte çok daha rahat para gönderimleri gerçekleştirebileceksiniz. Mobil üzerinden para gönderimi yapmanın hem zaman hem de emek açısından oldukça büyük avantajı bulunuyor. Eğer bu alanda kullanım sağlamak istiyor iseniz kullandığınız bankadan çok daha fazla detaylı bilgi alabilirsiniz. Çünkü her bankanın mobil hizmeti farklı olabilir.

Bir Cevap Yazın