Emekliler İçin Banka Promosyonu

0
83 views
Emekliler İçin Banka Promosyonu

Uzun zamandır gündemde olan konulardan bir tanesi emeklilere verilmesi planlanan banka promosyonlarıdır. Bu promosyonların hangi rakamlar üzerinden hangi ölçütler ile birlikte verileceği, ne zaman verileceği ise emeklilerin merak ettikleri konular içerisinde yer alır. Bu konunun bankalar ile detaylı görüşülmesinden sonra Başbakan Binali Yıldırım emeklilere müjdeyi 1 Ocak 2017 itibari ile verdir.

Promosyon Tutarını Belirleyen Ölçütler

Bütün emeklilere verilmesi planlanan banka promosyonu emekli maaşlarının miktarlarına göre düzenlendir. Bu kapsamda belirli aralıklar içerisinde maaş alanlar aynı rakamlar ile birlikte promosyondan faydalanabilecek. Emekli maaşı;

  • 1000 TL ve daha az olan emekliler için 300 TL,
  • 1000 TL ve 2000 TL arasında maaş alan emekliler için 375 TL,
  • 2000 TL ve üzerinde maaş alan emekliler içinse 450 TL emekli promosyonu ödenecek.

Bu promosyonlar için emeklilerin banka ile görüşmeleri gerekiyor. İstenilen belgeleri anlaşmalı olan ve maaş aldığınız banka üzerinden öğrenebilmeniz mümkün olacaktır. Emekliler devlet tarafından verilen bu promosyonu çalışma sürdürdükleri banka üzerinden almak zorundadır. Aynı zamanda promosyonun alınması ile birlikte bu banka ile çalışma sürdürme zorunluluğunuz da bulunuyor.

Promosyonlar Ne Zaman Verilecek

1 Ocak 2017’de emeklilere promosyon verilmesinin netleşmesi ile birlikte bütün emekliler verileceği zamanın haberini bekliyor. Başbakan Binali Yıldırım bu konuda da emeklileri bilgilendirdi. Emekli promosyonlar bankalar üzerinden Şubat 2017 itibari ile alınmaya başlanacak. Bankanıza giderek gerekli işlemleri yapmanız halinde alabileceğiniz promosyon tutarını öğrenebilir ve çekim yapabilirsiniz. Şubat ayı ile verilmesi planlanan bu promosyon 3 yıl geçerli olacaktır.

Promosyonun Özellikleri

Banka üzerinden verilecek olan bu promosyondan Türkiye içerisinde 11 milyon emekli yararlanacak. Bu kapsamda her emeklinin maaşı üzerinden hesaplanan promosyonu alma zorunluluğu var. Alınan bu promosyon miktarı ise 3 yıl geçerliliğini koruyacak. 3 yıl içerisinde promosyon aldığınız banka ile çalışma sürdürme zorunluluğunuz da promosyon koşulları içerisinde yer alıyor. Bu genel koşullar ve özellikler dışında her banka içerisinde farklı kurallar yer alabilir. Bu nedenle alabileceğiniz promosyonun koşullarını en iyi olarak maaş aldığınız banka içerisinden kesin olarak öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın