Bitcoin İle Zengin Olmak Mümkün mü?

0
88 views
Bitcoin İle Zengin Olmak Mümkün mü?

Satoshi Nakamoto adlı bir kod geliştirici tarafından deneysel olarak 2008 yılında temelleri atılan Bitcoin, geçen zaman için beklenen ilgiyi görmeye başladı. Pek çok internet platformunda gerek alışveriş gerekse bağış için kullanılan Bitcoin’ler herhangi bir merkezden yönetilmiyor.

Zaman içinde kendi borsası oluşan Bitcoin’ler, farklı değerler üzerinden alınıp satılabiliyor. Para transferi yapmak amacıyla da kullanılan kripto paralar, ödeme özgürlüğü sağlıyor.

Bitcoin’in değeri piyasadaki arz ve talep dengesine göre belirleniyor. Talep arttığında fiyatlar düşüyor ve talep düştüğünde de değeri azalıyor. Yeniden Bitcoin üretmenin belli yazılım kuralları ve limiti olması dolaşımda sınırlı sayıda kripto para bulunmasına neden oluyor. Para kadar dayanıklı, tanınan ve güvenilir olan yeni sistem, gelecekte kâğıt paranın tedavülden kalkmasına da neden olabilir.

Dijital bir kod olan Bitcoin kullanarak zengin olanların sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

Charlie Shrem: genç yaşına rağmen bir Bitcoin milyoneri olan Shrem, kendi barında Bitcoin kabul ederek geleceğini de garanti altına alarak ünlendi.

Roger Ver: bitcoin ile ilgili farklı projelerde yer alan dahi, şu an Tokyo’da oturuyor.

Cameron ve Tylor Winklevoss: dünyada var olan bütün Bitcoin’lerin %1’ine sahip olan ikizler, Harvard mezunu.

Yifu Guo: bitcoin uzmanı olan Guo, 2011 yılından bu yana dijital kodlar ile uğraşıyor.

Eric Voorhees: Bitcoin girişimcisi olmasının yanı sıra aktivist te olan Voorhees, dijital para ile çalışan ilk kumar sitesinin de sahibi.

Gavin Andresen: Bitcoin sisteminin en önemli programcılardan.

Brian Armstrong ve Fred Ehrsham: Bitcoin cüzdan servisi veren Coinbase’in kurucusu olan ikili, girişimlerinin yüksek oranda yatırım alması ile birlikte ticari başarı yakalamış.

Zach Harvey: Bitcoin ATM üreticisi olan şirketin CEO’sudur.

Bobby Lee: Çin’in en büyük Bitcoin borsası olan BTC China’nın kurucusu aynı zamanda da genel müdürüdür. Kardeşi Charles Lee ile birlikte Bitcoin’den sonra tanınan diğer kripto para birimi Litecoin’in mucididir.

Tony Gallippi ve Stephen Pair: online alışverişlerde Bitcoin kullanımının yaygın hale gelmesini sağlayan ödeme sistemi BitPay’in kurucularıdır.

Zengin olmanın farklı yöntemlerini deneyebilir ve geleceğin dijital dünyada olduğuna inanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın