Bitcoin Son Üç Yılda En Yüksek Değeri Taşıyor

0
68 views
Bitcoin Son Üç Yılda En Yüksek Değeri Taşıyor

Sanal para olarak kullanılan Bitcoin para birimi Türkiye içerisinde ilk zamanlarda çok fazla yaygın değil iken şuan için kullanımı günden güne artış gösteriyor. Bu artış ile birlikte Bitcoin değerinde de farklı değişiklikler yaşanıyor. 2017 yılı içerisinde Bitcoin bu kapsamda en yüksek para değerini yaşadı. Sadece bu para birimine olan talep değil dolar üzerinden yaşanan yükselme de sanal para piyasasını oldukça etkiledi. Sadece Bitocin değil diğer para birimlerinde de görebileceğiniz bu artış yıl içerisinde dolar ile birlikte daha çok yükselecek gibi gözüküyor.

Bitcoin Değerinin Son Durumu

Bitcoin para biriminde yaşanan son değişiklik 3 Ocak 2017 tarihi ile yaşandı. Bu tarih içerisinde para değerinde son değişiklik yaşandı. 1000 doları aşan para birimi değeri bu tarih itibari ile 1184 değerine ulaştı. Bu sanal para üzerinden kullanım sağlayan kullanıcılar para değerini en yüksek değer üzerinden kullanmaya devam edebilirler. Bitcoin para biriminin değer değişimini ise şu şekilde özetleyebiliriz,

  • 2015 yılı içerisinde 430,84 dolar değerinde,
  • 2016 yılı içerisinde 949,30 dolar değerinde,
  • 2017 yılı içerisinde ise 1184,97 dolar değerindedir.

Bitcoin para biriminde yaşanan değer artışı görmek oldukça basit. Bu nedenle bu alandan kullanım sağlayacak olan kullanıcılar için birçok tavsiye verilebilir. Bu para birimine olan talebin güç geçtikçe artış göstermesi de para değeri üzerinden yükseltici etkiye sahip oluyor.

Bitcoin Kullanımı ve Değeri Hızla Artıyor

2009 yılı itibari ile faaliyete geçen bu sistem için kullanıcılar hem bir hesap hem de cüzdan bulundurmaları gerekiyor. Cep telefonları ya da bilgisayarlar üzerinde eklenebilecek uygulamalar ile birlikte bu hesaplar ve cüzdanlar oluşturulabilir. Bu cüzdanlarda dikkat etmeniz gereken en önemli koşul ise size verilen bilgilerin asla kaybedilmemesi ve unutulmaması. Bir şifre üzerinden kullanımı sağlanan bitcoinlerin piyasa üzerinde sayısı diğer para birimleri gibi sabit. 2016 yılı içerisinde piyasa üzerinde 15 milyon bitcoin hakimdi. 2017 senesi içerisinde bu rakamın hangi düzeyde olacağı ise şuan için tam olarak bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın