Borsa Nasıl Oynanır?

0
97 views
Borsa Nasıl Oynanır?
Borsa Nasıl Oynanır?

Günümüzde internet olanaklarının hızla artması ve banka işlemleri gibi işlemlerin internet ortamından hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılması neticesinde yatırımcılara büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Artık eskiden olduğu gibi borsa salonlarına giderek borsa oynama devri kapanmıştır. Borsa oynamak isteyenler evlerinde oturdukları yerden internet üzerinden borsa oynayabilmektedirler.

Borsa üzerinden işlem yapabilmek için öncelikle borsa oynayacak olan kişiler aracı kurumlar veya çalıştıkları bankalardan yatırım hesabı açtırmaları gerekmektedir. Bankaların sağlamış oldukları bu hizmete borsa oynamak isteyenler küçük bir sözleşme imzalayarak yatırım hesabı ekletebilir dilerlerse internet bankacılığını kullanarak istedikleri senetlerle işlem yapabilmektedirler. Günümüzde birçok banka cep telefonu mobil uygulamaları ile birçok işlemin yapılmasına olanak sunmaktadır. Borsa oynayanların en çok tercih ettikleri bankalar genellikle Garanti Bankası, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankasıdır. Bunun ana nedeni hisselerin alım ve satımları sırasında kesinti miktarlarının uygun miktarda olmasıdır.

 

Borsa Nasıl Oynanır?

Borsa oynamak isteyen ancak bu konuda pek bir bilgiye sahip olmayan kişilerin en çok sorduğu soru borsa nasıl oynanır sorusudur. Peki borsa nasıl oynanır? Borsa, gerek görünümü ve gerekse kazandırma potansiyeli ile adeta sihirli bir yerdir. Bu sihirli yer olarak tabir edilen borsa ortamı yeterli bilgiye sahip olmayanlar ve gerekli tedbirleri almayanlar için tam bir bataklık alanı haline gelmektedir. Borsa oynanırken borsa oynayanlar tamamen soğuk kanlı olmak zorundadırlar.

Çünkü borsa oynamak kişilerin psikolojileri ile sürekli savaş halinde olması durumu olarak nitelendirilebilir. Borsada kazanmak için tamamen sabırlı ve disiplinli olmak gereklidir. Borsa oynayanlar ya da oynamak isteyenler bütçelerini zorlayacak yatırım yapmaktan da uzak durmaları gerekir. Birçok kişi çevresindeki bir çok kişinin borsada battığını duymaktadır. Bunun nedeni sabırsız ve disiplinsiz davranmak ve bir anda çok miktarda kazanç elde etme isteği yatmaktadır. Bu konudaki en önemli kural sabırlı olmaktır.

Borsa oynayanlar kazanç elde ettiklerinde daha fazlasını kazanma isteğine engel olmalıdır. Kazandıkları miktarları kaybetmemeleri için kazançlarını az da olsa çekip nakite çevirmeleri gerekmektedir. Daha fazla kazanma isteği kişileri borsa meydanlarında kayba götürmektedir.

Bir Cevap Yazın