Borsada Nasıl Yatırım Yapılır?

0
213 views
Borsada Nasıl Yatırım Yapılır?
Borsada Nasıl Yatırım Yapılır?

Borsanın kurumsal bir yapısı vardır bu nedenle borsa üzerinde işlem yapmak için bazı işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Peki borsada nasıl yatırım yapılır? Borsada işlem yapabilmeniz için Borsa üyesi olan bir aracı kurum ile anlaşmalı ya da bir banka tarafından vadesiz yatırım hesabı edinmelisinizdir. Hesabınız aktif olduğu andan sonra hesap üzerinden borsada işlem yapmanız mümkündür.

Borsada alım-satım emirleri verirsiniz. Alım satım emirlerinin doğru bir şekilde verilmesi için piyasaları takip etmeniz gerekmektedir. Belirli teknikler ve stratejiler doğrultusunda doğru zamanda doğru hisseyi alarak ya da satarak kazanmanız mümkündür.

Borsa üzerinde birçok firmanın hissesi bulunmaktadır. Bunun anlamı bir firmanın kazanması demek sizin de yatırım yaptığınız ölçüde para kazanmanız ve risk almanız anlamına gelir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak yatırım yaptığınız firmanın tüm sosyal, politik ve aynı zamanda ekonomik hareketlerini bilmeniz gerekmektedir.

Borsa tepe ve dik noktalar içerir bu noktalarda alım*satım yapmak gereklidir. Borsada bireysel olarak işlem yapmanız daha kaliteli kararlar vermenizi sağlar. Doğru zamanda elinizden hisseyi çıkarmanız ve almanız son derece önemlidir. Aksi halde büyük kayıplar yaşamanız kaçınılmazdır.

Bir Cevap Yazın