Vadesiz Döviz Hesabı Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

0
82 views
Vadesiz Döviz Hesabı Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Ödemelerinin ve tahsilatlarının bir kısmını döviz olarak yapanların vadesiz döviz hesabı açması işlerini kolaylaştıracaktır. Bu hesaplar sayesinde müşterilerin olası kur dalgalanmalarından da daha az etkilenilmesi mümkün olacaktır.

Vadesiz döviz hesabı bulunanlar işlemlerini ATM’ler ve internet şubelerinden de gerçekleştirebilirler. Bankaların döviz hesaplarından aldıkları hesap işletim ücreti değişiklikler göstermektedir. İşletim ücretleri bazı bankalarda 3’er aylık dönemlerde, bazılarında 6’şar aylık dönemlerde, bazılarında ise yılda sadece 1 defa alınmaktadır. Belli dönemlerde yapılan özel bankacılık uygulamalarını yakından takip ederek işlem masraflarından kurtulmak mümkündür.

Enpara; vadesiz döviz işlemlerinde ücret almıyor. Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara, döviz hesapları üzerinden yapılan işlemlerden ücret almazken, herhangi bir minimum tutar mecburiyeti de koymuyor. İşlem yapılan her bir döviz cinsi için ayrı olarak açılacak hesaplar üzerinden işlemler çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

İş Bankası; minimum 10 dolar yatırarak vadesiz hesap açılabiliyor. Türkiye’nin en köklü bankalarından olan İş Bankası’nda vadesiz döviz hesabı açtıranlar internet şubesi aracılığıyla günün her saatinde swift yoluyla döviz transferi de yapabiliyorlar. Hesap işletim ücreti her 6 ayda bir yansıtılmaktadır. Döviz hesabı açtıranlar bankamatikler üzerinden işlem yapabileceği gibi online hizmetlerden de yararlanabilir.

Halkbank; döviz işlemleri üzerinden hesap işletim ücreti almaktadır. İnternet şubesi ve Halkbank şubelerinden yapılacak olan işlemler için vadesiz döviz hesabı açarak işlemlerinizi her bankacılık kanalı üzerinden hızlı, güvenli ve kesintisiz olarak yapabilirsiniz. İşlem ücretleri 6 ayda bir olmak üzere yılda toplam 2 kere hesaba yansıtılmaktadır.

Garanti Bankası; internet bankacılığı ve mobil uygulamaları ile en çok tercih edilen bankalardan biridir. Garanti Bankası, vadesiz döviz hesabı açtıranlara alım-satım, havale gibi işlemlerde ATM üzerinden de işlem yapma yetkisi tanıyor. Hesap işletim ücretleri yılda 2 kez hesaba yansıtılıyor.

Ziraat Bankası; şubelerine giderek istenen döviz cinsinden hesap açtırılabilir. Bu şekilde işlemler ATM’ler, internet şubeciliği ve şubeler üzerinden kısa sürede gerçekleştirilebilir. Özellikle son dönemde teknolojiyi kullanma açısından ciddi yol kat eden Ziraat Bankası, mobil hizmetler açısından da gelişme göstermektedir.

Bir Cevap Yazın